26 квітня 2016 р. у актовій залі нашої академії відбулася традиційна віртуальна подорож у педагогічне минуле із серії "Уроки видатних особистостей" за участі студентів академії і коледжу, працівників бібліотеки та навчально-методичного відділу. На цей раз подорож була присвячена 175-річчю з дня народження великої харків'янки та просвітительки Христини Данилівни Алчевської (1841-1920) та 270-річчю з дня народження всесвітньо відомого швейцарського педагога Йоганна Генріха Песталоцці.

Христина Данилівна Алчевська

Серед когорти славних людей України крізь час не вгасають імена  Алчевських. Сьогодні є ще одна нагода згадати про цю родину, адже 4 квітня виповнилося 175 років від дня народження Христини Данилівни Алчевської,  вся просвітницька діяльність якої – приклад самовідданої праці та  служіння справі народної освіти. 

 

Родина Алчевських зробила унікальний внесок у розвиток української просвіти і культури, достойний наслідування, глибокої поваги і вшанування прийдешніми поколіннями. 

 

Про життя та здобутки Христини Данилівни та її родини Ви маєте можливість дізнатися з нашого відеофільму "Сяйво далекої зірки".