08 грудня 2016 року була проведена чергова віртуальна подорож, до якої увійшли матеріали про тих педагогів, які здійснили найбільший вплив на розвиток педагогічної теорії та практики. Це, зокрема, творчість Селестена Френе, Миколи Миколайовича Палтишева, Жана Овідія Декролі. У програмі роботи віртуальної подорожі були продемонстровані відеофільми про життєвий шлях зазначених педагогів, автором яких є провідний бібліотекар академії Чернишенко Н.П. Про педагогічну творчість цих педагогів доповідали студентки факультету початкової освіти Дарина Бритченко, Таїсія Бобрус, Ірина Жидкова, Анастасія Бережна та Юлія Кривенко. Такі віртуальні подорожі повертають студентів у далеке педагогічне минуле, дають змогу зрозуміти розвиток педагогічної думки в Україні в різні історичні періоди.

Селестен Френе

Сто двадцять років тому, 8 жовтня 1896 року, у французському селі Ванс народився Селестен Френе - майбутній скромний вчитель, творець авторської школи і прабатько теорії і практики освітньої системи, яка по праву вважається сьогодні культурним надбанням всього людства.

Свою педагогічну діяльність Френе почав у 1920 році, в школі містечка Бар-сюр-Луп. Згодом він став засновником і лідером «Міжнародної федерації прихильників нової школи». Великий педагог дав дітям можливість вільно висловлювати свої думки. Діти писали «вільні тексти», писали про що хотіли, коли хотіли і де хотіли. 

 

Селестен Френе купив друкарський верстат і ці тексти стали друкуватися самими дітьми. Виготовлені газети пересилалися в інші школи, звідки його однодумці надсилали в школу Френе власні творіння. 

Змістовним та цікавим був виступ студентки факультету початкової освіти Бережної Анастасії (311ш) про технологію вільної праці Селестена Френе.