11 квітня 2017 р. у конференц-залі нашої академії відбулася чергова віртуальна подорож у педагогічне минуле із серії "Уроки видатних особистостей" за участі студентів академії і коледжу, працівників бібліотеки та навчально-методичного відділу. На цей раз подорож була присвячена 425-річчю з дня народження фундатора педагогіки Яна Амоса Коменського (1592-1670),  235-й річниці з дня народження німецького педагога Фрідріха Фребеля (1782-1852), засновника першого дитячого садочка та 90-річчю українського педагога-новатора Віктора Федоровича Шаталова (1927).

Про педагогічну творчість видатних особистостей доповідали студентки факультету початкової освіти Маргарита Денисова та Анна Дашкова та студентки факультету дошкільної та корекційної освіти Алла Алєксандрова та Ріта Здорик. Такі віртуальні подорожі повертають студентів у далеке педагогічне минуле, дають змогу зрозуміти розвиток педагогічної думки  в різні історичні періоди.

Віктор Федорович Шаталов

Народний учитель СРСР, вчений, педагог-новатор, викладач математики, директор школи

 

Народився 1 травня 1927 року в м. Сталіно (нині Донецьк). Учасник Великої Вітчизняної війни. В 1953 р. закінчив Сталінський педагогічний інститут. 

Ще в період навчання в інституті почав займатися педагогічною роботою в школі, а з 1956 р. ввів експериментальну роботу з учнями загальноосвітніх шкіл. 

З 1973 р. Шаталов являвся науковим співробітником Науково-дослідного інституту педагогіки УРСР, а з 1985 р. – керівником Донецької лабораторії проблем інтенсифікації навчально-виховного процесу НДІ змісту і методів навчання Академії педагогічних наук СРСР. У 1992 р. був запрошений працювати доцентом Інституту післядипломної освіти в Донецьку. 

Педагогічний стаж  63 роки. З них 50 років  дослідження та експерименти. Видано понад 50 книг, багато переведені на 17 мов. Заслужений учитель України, лауреат премії Сороса, Почесний президент італійської асоціації "Данте Аліг'єрі".

1 травня 2017 року Віктору Федоровичу виповнюється 90 років !!!

Джерело інформації: https://www.youtube.com/watch?v=Ju4PDAWrayM

Джерело інформації: https://www.youtube.com/watch?v=0J6osseI0Xg


У жовтні 2013 року саме у стінах нашого вишу відбулася зустріч з народним учителем СРСР Віктором Федоровичем Шаталовим, де він розкрив секрети новаторської методики, нестандартного підходу до навчання та освіти, здатної в рази скоротити терміни навчання в школі, зробити навчання цікавим і захоплюючим процесом для учнів і підвищити ефективність роботи вчителя. Нашим студентам та викладачам пощастило зустрітися з цим видатним педагогом.

Джерело інформації: https://www.youtube.com/watch?v=Ju4PDAWrayM

Про новаторську педагогічну діяльність  Віктора Федоровича Шаталова докладніше доповіла студентка факультету початкової освіти Анна Дашкова.