26 жовтня 2017 р. у конференц-залі нашої академії відбулася чергова віртуальна подорож у педагогічне минуле із серії "Уроки видатних особистостей" за участі студентів психолого-педагогічного факультету академії та коледжу, фахівців бібліотеки та працівників навчально-методичного відділу. Захід був присвячений 295-річчю з дня народження мандрівного філософа, поета, мислителя, педагога Григорія Савича Сковороди (1722-1794).
Збери всередині себе свої думки і в собі самому шукай справжніх благ.
Копай всередині себе криницю для тої води,
яка зросить і твою оселю, і сусідську.
Він міг стати ким завгодно. Вельможним, шанованим, багатим... Сковорода був дуже міцним горішком. Інтелектуалом, котрий звик отримувати від життя лише найкраще.
Тож він уклав угоду з самою долею... Умови такі: я тобі віддаю життя, а ти мені - найдорожче, що є у цьому житті - свободу!
Якщо уявити, що Сковорода - наш сучасник, котрий живе у пострадянській країні часів накопичення капіталів, - його портрет буде приблизно таким: це чоловік, чиї друзі - міністри та керівники державних корпорацій. Вони пропонують йому землевідводи гектарів на сто, номер у списку та міцних дах.
Та йому не цікаві кріпаки-службовці та бюджетне корито! Цей дивак дозволяє собі сказати їм: "Біднятко, свиняча ж ти голова!"
За традицією захід розпочали з привітального слова керівника навчально-методичного відділу Дмитренко Катерини Анатоліївни та перегляду відеофільму "Світ ловив мене, але не спіймав", створеного провідним бібліотекарем Наталією Павлівною Чернишенко.
"Сковорода був релігійним мислителем, і в той же час - філософом, тому що метою свого життя ставив пошук істини", з цієї тези розпочали свою доповідь студентки 211-ПО групи психолого-педагогічного факультету. Дівчата звернули увагу присутніх на філософію серця великого шукача істини.
Про педагогічні погляди Григорія Савича змістовно і цікаво розповіла студентка 21 групи психолого-педагогічного факультету Дашкова Анна.
Наприкінці віртуальної подорожі студенти переглянули відеофільм про Григорія Савича із серії "Видатні українці" з дещо альтернативним поглядом на постать свободолюба. Тож, остаточний вибір щодо істинного портрету мандрівника і педагога Сковороди залишився перед учасниками заходу.