28 вересня 2018 року виповнюється 100 років від дня народження видатного педагога сучасності, вченого, громадського діяча  Василя Олександровича Сухомлинського.

"Учитель - перший і головний світоч в інтелектуальному житті школяра;

він пробуджує в дитини жадобу знань, повагу до науки, культури, освіти."

В.О. Сухомлинський

Василь Олексадрович Сухомлинський

Його називають великим діячем освіти, якому були властиві подвижництво, повна самовіддача, благородство. 

Сільський учитель і оригінальний теоретик педагогіки, талановитий директор школи, автор сотень віршованих і прозаїчних мініатюр, дуже скромна і сором'язлива людина і безстрашний, яскравий полеміст і публіцист - такою цілісною натурою постає перед нами Василь Олександрович Сухомлинський. 

Василь Олександрович – автор низки педагогічних праць. Загалом він написав 48 монографій, понад 600 наукових статей, 1500 оповідань і казок, притч та новел для дітей. Найвідоміша його праця – «Серце віддаю дітям», перекладена на 30 мов світу, її перевидавали 54 рази. Твори В. О. Сухомлинського відомі у виданнях різними мовами народів світу від болгарської до японської; його спадщина розглядається в провідних університетах і педагогічних інститутах Європи. Загалом твори Василя Олександровича видано 53-ма мовами світу накладом майже 15 млн. примірників. 

Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського має багатоаспектний характер. Твори його – це золоті розсипи педагогічних ідей, знахідок, рекомендацій і просто добрих порад. І особливо актуальними стають вони сьогодні в умовах оновлення змісту освіти. Він бачив далеко наперед: все, що говорив, писав і застосовував на практиці, відповідає сучасності. Доля до Василя Олександровича виявила виняткову прихильність. Не розщедрилася вона хіба що на роки земного життя - трохи більше півстоліття. Натомість творча спадщина Педагога житиме віками. Шукаючи відповідь на запитання, що було найголовнішим у його житті, він без вагань стверджував: любов до дітей. В. О. Сухомлинський жив і творив для майбутнього, тому й виявився сучасним. 

Джерело інформації: https://library.ndu.edu.ua/images/2018/2409.pdf

26 вересня 2018 р.  у конференц-залі академії відбулася чергова "Віртуальна подорож у педагогічне минуле" під гаслом "Урятувати від забуття", присвячена 100-річчю від дня народження видатного українського педагога, знавця дитячих душ, українського Сократа  Василя Олександровича Сухомлинського.

Захід відбувся за участі К.А. Дмитренко, керівника  навчально-методичного відділу, фахівців бібліотеки, студентів психолого-педагогічного факультету, факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії.

У межах заходу відбулася прем'єра документального відеофільму "Павлиський романтик" (автор провідний бібліотекар Н.П. Чернишенко) про життя і творчість мислителя, вченого, педагога-практика Василя Сухомлинського. 

 

З тематичною доповіддю "Педагогічний спадок В.О. Сухомлинського" на заході виступили студентки психолого-педагогічного факультету Денисенко Маргарита та Чернявська Катерина (керівник - Оловаренко Олена Іванівна, старший викладач кафедри української лінгвістики, літератури і методики викладання).


"Погляди Сухомлинського не втратили актуальності й сьогодні, а проблеми толерантності у сучасній школі надзвичайно загострилися останнім часом", - зазначила Катерина Анатоліївна Дмитренко, керівник навчально-методичного відділу.

Цікавий майстер-клас "Проблема толентності у творчості В.О. Сухомлинського" щодо використання методики Сухомлиського у сучасній школі провели студентки факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії Сухар Анастасія і Колесник Анна (керівники - Полякова Ірина Вікторівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української лінгвістики, літератури та методики викладання; Пєхарєва Світлана Вікторівна, кандидат педагогічних наук, викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти; Єфименко Людмила Миколаївна, викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти). Під час усього заходу експонувалася тематична книжково-ілюстрована виставка "Феномен Сухомлинського в контексті світової педагогіки ХХІ ст.", організована фахівцями бібліотеки.